top of page
"Konuşma” deyip geçmeyin!

Konuşmanız, aynı zamanda kişiliğinizi de yansıtır. Dinleyici, konuşma yapan kişinin adının önündeki unvanla, ağzından çıkan sözcükler arasında bağlantı kurar, oradan bir anlam çıkarır ve sonucunda da konuşmacıya kendince bir etiket yapıştırır.
Sadece ağızdan çıkan söze bakmaz elbette. Aynı zamanda bedenin ne söylediğine de dikkat kesilir. Duruşunuz, bakışınız, sesinizi kullanış biçiminiz sizi dinleyen ve izleyen insanlara sizinle ilgili çok şey anlatır.

Siyasetçiler, yöneticiler, bürokratlar, öğretmenler, din adamları,akademisyenler, pazarlamacılar vb. meslek sahipleri topluluk önünde konuşması gereken kişilerin başında gelmektedir. Topluluğa hitap ederken kürsü/sahne kullanımı yaygındır. Kürsüde/sahnede konuşma yapmanın ise kuralları vardır. Duruş, bakış, göz teması, ses ve mikrofon kullanımı, kıyafet seçimi vb. konular son derece önemlidir.

Bu önemin farkında olan bazı insanlar ise korkuya kapılır. Pek çok insan gibi siz de kalabalık karşısında konuşmaktan korkuyorsanız, Topluluk Önünde Konuşma eğitimlerimizle bu korkunun üstesinden gelebilirsiniz.

Eğitim Programına Kimler Katılmalıdır?

Profesyonel iş yaşamında olan bireyler,
Yöneticiler, öğretmenler, memurlar,
Öğrenciler,
Siyasetçiler, bürokratlar,
Türkçeyi doğru ve etkili konuşmanın temellerini öğrenmek isteyip bu alana ilgi duyanlar.


Başvuru İçin Tıklayın. Sizinle İletişime Geçelim.
bottom of page